In: Kuidas ehitada?
[trx_br clear=”none”]

Põrandaküte vannitoas tundub tänapäeval loomuliku mugavusena, sest enamasti kujutatakse vannituba mõnusa sooja põrandaga, kuhu on hea palja jalaga astuda. Selline mugavus on tänapäeval standardiks ja põrandaküte on väga laialdaselt niisketes ruumides kasutusel.

Siiski kiputakse mõningatel juhtudel mugavuse tagaajamisega veidi liiale minema. Tihti on vannitubade puhul kasutusel lausa kaks põrandakütte süsteemi:

  1. Maja põhiküttelahendusel põhinev põrandaküte (soojuse kandjaks vesi)
  2. Elektripõrandaküte (küttekaablilahendus)

Sellise topeltsüsteemi kasutamise mõte on see, et suvel kui põhiküttesüsteemi ei vajata, saaks soovi korral siiski vannitoa põranda elektrikaabliga soojaks kütta. Mugavus on tähtis ja arusaadav, kes sellise lahenduse ellu rakendavad – tõepoolest tagab see igal ajal võimaluse mugavalt soojal põrandal vannitoas oma asju ajada.

Siiski – suvisel perioodil, mil ilmad soojad, on kütmata põrandad vannitoas täiesti sobilikud ja pakuvad ülisoojadel päevade pigem mõnusat jahutust. Kogu suve peale tuleb ette mõni üksik päev, kus võiks põrand soojem olla. Aga vajadust kui sellist, et suvel vannitoas ilma töötava põrandakütteta hakkama ei saa, ei tohikski tekkida.

Kokkuvõttes on soovitav lähtuda igaühel enda harjumustest ja mugavuse soovidest, kuid asjatundjate seisukoht on see, et praktilise poole pealt vaadatuna ei ole selline topeltküttesüsteem vajalik.

Loe ka blogipostitust: Mida peaksid teadma põrandaküttest?

Viide