In: Kuidas ehitada?

Puidu kuumutamist, selle kaitsmiseks mädaniku vastu, on tuntud juba tuhandeid aastaid. Tööstuslik termotöötlus sai võimalikuks alles mõnikümmend aastat tagasi.

Termotöödeldud terrassilaudade puhul on tegemist keskkonnasõbraliku tootega, kuna protsessi käigus kasutatakse ainult kõrget temperatuuri ja veeauru. Töötlemisel ei kasutata kemikaale.
Termotöödeldud puit omandab ilusa pruunika värvuse, mille intensiivsus sõltub protsessi kestvusest ja temperatuurist. Puidule lisandub iseloomulik suitsulõhn, mis aja jooksul väheneb. Termotöötlus muudab puitu tiheduse vähenemise tõttu kergemaks. Väheneb veeimavus. Võrreldes töötlemata puiduga väheneb termotöödeldud puidu niiskusesisaldus peaaegu poole võrra. Niiskusesisalduse vähenemine parandab vastupidavust ilmastikutingimustele ja seenkahjustustele. Töödeldud puit on tänu väiksemale niiskussisaldusele ka mõõtmetelt püsivam, mistõttu on laudise kaardumine väiksem.

[/vc_column_text]

TERRASSILAUA PAIGALDUS

Männist terrassilaudade paigaldamisel tuleb jälgida, et laua südamiku pool jääks pealmiseks pooleks. Laudise kuivamisel kaardub puit ristisuunaliselt, kumerusega ülespoole.

terrassilaud mänd

Kuusest terrassilaudade puhul on olukord vastupidine. Tuleb jälgida, et südamiku pool jääks allapoole.

terrassilaud kuusk

Terrassilaudade alla paigutatud laagide vahe ei tohiks olla suurem kui 500mm. Paigutades laagid suurema vahega, võivad terrassilauad läbi vajuma hakata. Laudise vahele peaks jääma vähemalt 5-7 mm laiused õhuvahed.

TERRASSILAUAD VAHED

Kruviava tuleks puurida 20 mm kaugusele laudise külgservast ja 70 mm kaugusele otspinnast.

TERRASSI KRUVID

Terrassi laudisesse peab puurima augud, mis ühtivad kruvide läbimõõduga, sest ainult nii toimub laudise tugev kinnitumine aluslaagide külge. Puurimine on vajalik ka selleks, et kruvid ei lõhestaks termotöödeldud puitu.

Laudise kinnitamisel tuleb jälgida, et kruve ei keerataks liiga sügavale, kuna see annab võimaluse veel ning mustusel koguneda kruvipeade kohal olevasse avasse. Laudisest kõrgemale jäävate kruvide puhul ei toimu laudise korralikku kinnitust aluslaagide külge.

terrassi laudis

Kaitsevahenditega töötlemata puit on ilmastikutingimustele äärmiselt vastuvõtlik. Päikeselt tuleva UV-kiirguse mõjul muutub puidu pind hallikaks. Samuti tungib töötlemata puitu vihmavesi, mille mõjul võib hakata puit lõhenema.
Laudise pinnatöötluseks sobib enamus puitpindade kaitseks mõeldud õlipõhiseid ja lahustiga vedeldatavid tooteid, mis sisaldavad UV-filtrit.

terrassilaua paigaldus

Soovitame kasutada pigmenteeritud pinnatöötlusvahendit, mis vähendab UV-kiirguse mõju ja vee imendumist puitu. Oluline on, et laudis töödeldaks kaitsevahendiga enne või vahetult peale laudise paigaldamist. Korra aastas katta laudis uue kaitsevahendi kihiga.
Kindlasti järgida ka viimistlusvahendi tootja juhised.

terrassilaua hooldus

 

 

Allikas: haserv.ee

LEIA SOBIVAD TERRASSILAUAD

Tarne 2-3 tööpäeva
TERRASSI ALUSPOST PV15/19+CP+
Tarne 2-3 tööpäeva
Tarne 2-3 tööpäeva
TERRASSI ALUSPOST PV5/9+CP+
Tarne 2-3 tööpäeva
TERRASSI ALUSPOST PV9/13+CP+
Tarne 2-3 tööpäeva
Tarne 2-3 tööpäeva
Terrassilaud 28x120mm pruunTerrassilaud 28x120mm pruun
Terrassilaud 28x120mm rohelineTerrasilaud 28x120mm roheline
teTerrassilaud 28x95mm pruunTerrassilaud 28x145mm pruun
Terrassilaud 28x145mm rohelineTerrassilaud 28x145mm roheline
Terrassilaud 28x95mm pruunTerrassilaud 28x95mm pruun

TERRASSILAUDADE HINNAVÕRDLUS (24.07.2015)

[/vc_column][/vc_row]