In: Kuidas ehitada?

Puitplastikust terrassilaudade maailmas toimub revolutsioon

Puitplastikust terrassilaudade maailmas toimub revulutsioon. Plastikust terrassilauad koguvad maailmas üha enam populaarsust, sest on suurepärane alternatiiv tavapärastele puidust ja eksootilisest puidust laudadele, mille hea välimuse säilitamiseks tuleb palju vaeva näha. Puidu ja plasti kombinatsioon säilitab oma väljanägemise ja omadused aastateks, ei vaja hooldust, on veekindel ning talub muutuvaid ilmastikutingimusi.

Kuna terrassilaudade valmistamise tehnoloogia areneb väga kiiresti, siis on paari viimase aastaga tavapärase puitplastik terrassilaua kõrvale tekkinud uue generatsiooni tooted. Suure edasiarendusena tavapärase homogeense puitplast terrassilaudadega võrreldes on Poola tootja GAMRAT kasutusele võtnud kahekihilise pressimistehnoloogia, mis tagab nii toote mõõtmelise stabiilsuse, veetiheduse kui ka suurema paindetugevuse ja püsiva värvitooni.

Kahekihilise pressimistehnoloogiaga valmistatud komposiitmaterjalist terrassilauad koosnevad 45% puidufiibrist ja 45% puhtast PVC-st. Lisaained, mis parandavad toote omadusi, moodustavad koostisest 10%.

Puitplastist terrassilaua piiramatud kasutusvõimalused

Komposiitpuidust terrassilauad taluvad hõõrdumist, väliseid mehhaanilisi jõude (suurem löögikindlus), keemilist korrosiooni, muutlikke ilmastikutingimusi (vihm, lumi, päike), soolvett ja kloori ning on seenkahjustuste- ja hallituskindlad. Eelneva toel säilitavad terrassilauad oma omadused aastateks ega vaja hooldamist, õlitamist, värvimist, mis aitab kokku hoida raha ja aega. Laudade puhastamisel piisab tavalistest majapidamisvahenditest. Parima tulemuse saab survepesurit lauasoonte suunaliselt kasutades (max 100 bar). Puhastusmasinaid ega lahusteid ei tohi kasutada.

Teise generatsiooni terrassilauad sobivad lisaks korrusmajade rõdude põrandatele, kasvuhoonete käiguteede ehitamiseks, laste liivakastide äärteks (pinnuvaba!), tiikide ja basseini ümber käigualade ning kompostikastide ehitamiseks. Samuti sobivad need sadamakaide ja -sildade ning muude aia- ja pargiarhitektuuris levinud konstruktsioonide ja hoonete ehitamiseks.

GAMRATi terrassilaudade värvivalik ja ainulaadne pinnastruktuur jätavad laudadest täispuidu mulje ja võimaldavad neid kasutada lõputul hulgal eri viisidel, olenemata terrassi suurusest või kujust.

Eelised eelmise generatsiooni puitplastik terrassilaudade ees

Uue põlvkonna terrassilauad paisuvad ja kahaneva temperatuuri kõikudes umbes 3x vähem kui tavalised homogeensed puitplastiklauad. Seetõttu ei pea jätma paigalduse ajal laua otste vahele 8-12millimeetriseid vahesid, piisab 3-5 millimeetrist. Tänu suurele mahustabiilsusele ei teki ka aja jooksul laua otste vahele inetult suuri vahesid. Lauad on ideaalselt sirged, neis puuduvad oksakohad ja praod ning need ei deformeeru ka aja jooksul. Kuna terrassilauad paigaldatakse põhiliselt kinnitusklambritega, ei jää näha kruvisid ega naelu, mis muudab terrassi väljanägemise esteetiliseks. GAMRATi terrassilaual on suurem paindetugevus, mis võimaldab laagide sammu 50cm (tavapärane 30…35cm).

Ohutus ja keskkonnasõbralikkus

GAMRATi komposiitlaudade mõlemal pool on pind pikisuunas sooneline, mis võimaldab vee äravoolu terrassi pinnalt kiiresti. Pealtpoolt harjatud lauad vähendavad libisemist ja sobivad viimistluskihiks ka näiteks treppidele ja platvormidele.

Lauad on valmistatud mittesüttivast ohutust materjalist, mis sobib kasutuseks ka korruselamute rõdudel, katustel ja ühiskondlike hoonete evakuatsiooni-terrassidel.

GAMRATi terrassilauad on keskkonda säästvad, vastavad kõigile vajalikele nõuetele ning on ümbertöödeldavad.

Allikas: lincona.ee

TOOTED E-POES