SISEVOODRILAUD 12X95MM MÄND

Alates: 2.68

Loe blogipostitust puitmaja sisevoodrist.

SISEVOODRILAUD 12X95MM MÄND. Sisevoodrilaud ehk kattelaud on valmistatud hoolega valitud männi saematerjalist, mis sobib suurepäraselt lagede ja seinte viimistlemiseks. Voodrilaua niiskussisaldus on kuni 16%. Sisevoodrilaud sobib kasutamiseks ka koos erinevate viimistlusmaterjalidega (nt tapeet, savikrohv jms). Voodrilaud sobib peaaegu kõikide nii uute kui ka vanade hoonete siseruumide seinte ja lagede katteks. Lae katmisel voodrilauaga on tähtis arvestada akendest ja valgustitest tuleva valgusega – laua suund tuleb valida valgusallika suunaline. Tavaliselt paigaldatakse laud aknast tuleva valguse suunaliselt.

Materjali pinnatöötlusviisid on erinevad: viimistlusvalmis, vahatamine, lakkimine, värvimine, peitsimine ja termotöötlemine.

Sisevoodrilaudade kvaliteediklassid on männil EM (erivalikmänd), VM (väheokslik mänd), TM (terveoksaline mänd) ja OM (okslik mänd). Kuusepuidu kvaliteediklassid on VK (väheokslik kuusk), TK (terveoksaline kuusk) ja OK (okslik kuusk).

Sisevoodrilaudu valmistatakse A1…A4 ja B klassi puidust. Kasutuskülg on siledaks hööveldatud ning tagakülg jämehööveldatud. Tagakülgedele tehakse laua pikisuunalised sooned, mille sügavus on max ¼ laua paksusest soone kohal.
Seinakonstruktsioonist sõltumatult tuleb vooderduse alla kinnitada aluslatid. Lattide vahed määrab ära voodrilaua paksus – mida õhem on voodrilaud, seda tihedamalt peavad asetsema aluslatid. Nt. kui voodrilaua paksus on 12 mm, siis lattide vahekaugus tohib olla maksimaalselt 600 mm. Sisevoodrilaua paigaldamisel on soovitav kasutada spetsiaalseid voodrilaua kinnitusklambreid, vältimaks nähtavaid naelaridasid ja haamriga tekitatud löökjälgesid.

Loe blogipostitust puitmaja sisevoodrist.

You may also like
sisevoodrilaudsisevoodrilaud
sisevoodrilaudsisevoodrilaud

Välisvoodrilaud 95MM KUUSK

Alates: 4.00