TERRASSILAUD 28X145 IMMUTATUD PRUUN

Alates: 9.90

 

Kauba saab kätte meie koostööpartnerite ladudest, valiku saab teha ostukorvis:

  • Tallinnas (Väike-Männiku 11 või Laki 3a)
  • Tartus (Ringtee 37c)
  • Pärnus (Lina 24)
  • Rakveres (Ringtee 3)

TERRASSILAUD 28X145 IMMUTATUD PRUUN. Terrassilaud on immutatud rihvelpinnaga ja erimustriline terrassilaud ning on ühepoolse rihveldusega terrassilaud, nurgad ümardatud, immutatud kaitsevahendiga.

Terrasside ehitamiseks kasutatakse enamasti süvaimmutatud puitu, millest on enamlevinud sile või rihveldatud terrassi laudis. Ausalt öeldes ei ole terrasilaua värvusel vahet, sest esmane immutus ei kaitse terrassilauda päikese eest (UV-kaitse puudumise tõttu). Seetõttu tuleks terrassilauad pärast paigaldamist ka õlitada, et värvus ei tuhmuks ning terrassilaud püsiks kauem värskena.

Lisaks immutatud puidule on võimalik terrassid viimistleda termiliselt töödeldud puiduga. Termotöödeldud puidu ehk termopuidu valmistamiseks töödeldakse puitu üle 170 °C temperatuuril. Termotöötlus parandab puidu pehkimis- ja ilmastikukindlust ning soojusisoleerivust ja vähendab puidu niiskuspaisumist. Kõrgel temperatuuril eraldub puidust ka vaik.

Järjest enam kasutatakse haljastuses terrassi laudisena ka lehist, mis omandab aja jooksul pisut punaka tooni. Imporditud eksootilisest puidust terrassilauad sisaldavad looduslikult vaike ja õlisid, mis muudavad puidu praktiliselt igaveseks. Puit on vastupidav kriimustustele ning muudele mehhaanilistele vigastustele, vetthülgav ja mõne puuliigi puhul isegi tulekindel. Lisaks puidu vastupidavusele on võimalik eksootilise puiduga viimistlemise teel rajada väga isikupärased ja omanäolised terrassid kuna puidu värvuse valikuvõimalused on suuremad.

Puitterrass on mugav, jalasõbralik ja soe ning kuivab peale vihma kiiresti, kui vihmavee äravoolu soodustamiseks suunatakse terrassilaudade kalle hoonest väljapoole. Puitmaterjali algsete värviomaduste säilitamiseks tasub kindlasti ka peale paigaldust puidu pealispind veel kord üle töödelda. Lisaks paigaldusjärgsele töötlemisele tuleks protsessi korrata igal kevadel, selle tulemusena saavutatakse puidu pealispinna esialgse ja loomuliku värvuse kestvus aastakümneteks. Enamasti kasutatakse selleks spetsiaalseid välistingimustesse loodud ja UV-kiirte eest kaitsvate lisanditega puiduõlisid. Haljastuses laialt kasutust leidnud puitterrasside alternatiivina võib terrassi põranda ehitada ja viimistleda ka massiivsema kivisillutisega, olgu selleks siis rohkete värvi- ning mustrivõimalustega looduskivi või betoonkivi.

Valitud materjalist ja põranda tüübist sõltub oluliselt aluspinna ettevalmistustööde maht. Kuid olenemata materjalist (puidust või looduskivist pealispind) on terrassi ehitamisel väga tähtis arvestada planeeritava terrassialuse pinnase erisustega. Nii nagu peab külmakerke kahjustuste vältimiseks rajama hoonete vundamendid külmumissügavusest allapoole ja mineraalsele aluspinnale, peavad ka terrassi kandekonstruktsioonid olema rajatud vastavalt.

Loe terrassi ehitusest blogist: millega peaksid arvestama ja kuidas ehitada terrassi.

Lisainfo

Mõõtmed pole saadaval
Vali mõõt

,

You may also like
Terrassilaud 28x95mm pruunTerrassilaud 28x95mm pruun
teTerrassilaud 28x95mm pruunTerrassilaud 28x145mm pruun