Liimpuitkilp KUUSK 18X200MM

Kiire tarne

Alates: 6.68

 

  • Tarneaeg 1-2 tööpäeva.
  • Saatmine (kulleriga) 4,90€.

Liimpuitkilp KUUSK 18X200MM

Mis on liimpuitkilbi eelised?

Liimpuitkilp on on tugevam ja vastupidavam kui tavaline puit
Liimpuitkilp ei pragune ega kuiva lõhki
Liimpuitkilp ei muuda kuivades oma kuju ja ei lähe n.ö. “paindesse”
Liimpuitkilp teda saab lõigata kolmnurka, ovaalseks, kaarde jne

Kes kasutavad liimpuitkilpe?

Mööbli valmistajad
Ehitajad
Tislerid

Kus kasutatakse liimpuitkilpe?

Seinakonstruktsioonideks
Sisseehitatud mööbli valmistamiseks, mööbli valmistamiseks
Töötasapindadeks
Liimpuitkilp (Edge Glued Panel) on plaadikujuline toode. Liimplaat valmistatakse suhteliselt kitsastest  kalibreeritud puitmaterjalist, mis ühendatakse omavahel külgipidi ja niiviisi moodustubki plaadikujuline toode.

Liimplaadi mõõdud on küllalt püsivad, kuna pinged, mis tekivad plaadi ühes osas, kompenseeruvad ja tasanduvad tema teises osas. Liimplaadi dekoratiivsust on võimalik tõsta, kui kasutada tema valmistamiseks eri puuliikidest saetud lamelle. Liimplaat leiab kasutust eelkõige mööblitööstuses ja ehitustöösstuses korteritesse sisse ehitatud mööbli valmistamisel, kuid ka mitmete tisleriplaatide siseosadena.

Liimpuitkilpe on saadaval nii tervetest lamellidest kui sõrmjätkatud materjalist. Terved lamellid tähandavad seda, et lamellid mis külgepidi kokku liimitakse on täies pikkuses ühes terves tükis. Tervetest lamellidest on võimalik toota pikkust kuni 2100mm. Pikemat kilbid on kõik sõrmjätkatud.

Sõrmjätkatud liimpuitkilpe valmistatakse kammipiide kujuliselt sälgutatud  otsega puidutükkide  omavahelise kokkuliimimise teel. Laialdaselt kasutatakse veel ka sõrmjätkatud saematerjali akna- ja  uksepiitade valmistamiseks, kusjuures tema mõõdud mängivad vähem, võrreldes tavalise saematerjaliga ning seda eriti tingimustes, kus ruumi sisetemperatuuri ja välistemperatuuri vahel esineb olulisi erinevusi.

Sõrmjätkatud materjal on odavam, kui tervetest lamellidest liimitud toode, kuna selle tootmises saab kasutada kehvema kvaliteediga puitu. Puidu tootmises jääb alati üle kehvema kvaliteediga tootmisjääke – neid saab ära kasutada sõrmjätakates neid tükke omavahel. Välja lõigatakse kehvem puiduosa nagu: oksad, vaigupesad, mõrad, sine jne ning kokku  sõrmjätkatakse juba korralik materjal. Kilbi külje peale jäävad näha kammipiid ja kilbi peale ning alla ainult peenike triip. Nii ei ole rikutud kilbi välimus.

Liimpuitkilpi kasutatakse peamiselt mööbli valmistamiseks, vähesel määral ka majade siseseinte katmiseks.

Vaata ja loe inspireerivat blogipostitust liimpuitkilbist.

Lisainfo

Mõõtmed pole saadaval