KIPSPLAAT GKBI 12,5X1200MM NIISKUSKINDEL

Alates: 11.42

KIPSPLAAT GKBI 12,5X1200MM NIISKUSKINDEL

Niiskuskindel kipsplaat (GKBI/H2) on rohelise kartongkattega impregneeritud kipsplaat, mis on mõeldud kasutamiseks sisetöödel elukondlikes lühiajalise kõrgema niiskusesisaldusega ruumides (kuivavad ööpäeva jooksul kuivaks) nagu vannitoad, duširuumid ja köögid kodudes, büroodes ning hotellides. Plaadi koostis takistab niiskuse imendumist plaadi sisse ja tõkestab hallitusseene levikut. Kasutamine – vaheseinte ehitamiseks ja lagede ning seinte vooderdamiseks. Standardi EVS-EN 520 järgi kuuluvad plaadid klassi H2.

GKBI on niiskuskindel kipsplaat, mille kipssüdamikku on veeimavuse vähendamiseks lisatud silikoone ja kaetud rohelist värvi kartongiga. Plaatide lubatud veeimavus kuni 10%. Niiskuskindlam kipsplaat on ette nähtud kasutamiseks lühiajaliselt suurema õhuniiskusega ruumides. Plaat on püsiv ja mehaaniliselt vastupidav. Ei sisalda tervisele kahjulikke aineid. Lihtne ja mugav teisaldada. Lihtne paigaldada.

Tuleohutus

Ehitusmaterjali tuletundlikkuse klass A2-s1,d0 standardi EVS EN 13501-1 järgi.

Heliisolatsioon

Plaatide füüsikalised omadused tagavad tõhusa mürapidavuse alljärgnevate seinte ja lagede korral:

  • Vaheseinad W11 (W116)
  • Seinte vooderkatted ja šahtseinad W62
  • Kipsplaatlaed D11, D15, D61

Näide: kommunikatsioonide vahesein W116 kaetuna kahekihiliselt niiskuskindla kipsplaatidega tagab ruumidevahelise õhumüra isolatsiooni RW kuni 56 dB.

Niiskuskindel kipsplaat on ette nähtud sisemisteks ehitustöödeks, lühiajaliselt suurema õhuniiskusega ruumides vaheseinte ja lagede ehitamiseks. Kasutatakse elukondlikes niisketes ruumides, nagu köögid, vannitoad, tualetid jne. Ette nähtud seinte, vaheseinte ja lagede katmiseks, betoonist või puittaladest vahelagede alla ripplagede ehitamiseks. Betoon- või kiviseinte kuivkrohvimisel paigaldatakse kinnituskipsiga . Hoonesiseste vee- ja kanalisatsioonitorustike katmiseks. Võimaldab ehitada vaheseinu tulepüsivusklassiga kuni EI 30.

Rohelise kartongkattega kipsplaadid, mille kipsist sisu ja kartongkate on silikoonide abil immutatud vett väheimavaks, plaatide markeeringusse on trükitud “Knauf GREEN EN520 klass H2 (GKBI)”.

Niiskuskindlamad kipsplaadid on ette nähtud lühiajaliselt suurema õhuniiskusega (üle 70% RH) elumajades ning büroohoonetes vannitubade ja dushiruumide seinte ning lagede ehituseks.
Plaatide pikiserv on õhendatud poolümar HRAK või õhendusega kantserv AK. Plaatide paksus on 12,5 mm, laius 1,20 m ja laopikkused 2,60 m ning 3,00 m.

Loe ka blogipostitust kipsplaatidest, kipsikarkassist ja kipsplaadi paigaldamisest.

Lisainfo

Mõõtmed pole saadaval
You may also like
Kipsplaat eritugev
kipsplaat ks remondi
Kipsplaat KTS tuuletõkke