KIPSPLAAT GKB 12,5X1200MM STANDARD

Alates: 9.75

KIPSPLAAT GKB 12,5X1200MM STANDARD

Knaufi standardsed valge kartongkattega kipskartongplaadid kujutavad endast maksimaalselt laia kasutusalaga klassikalist väärtust ning sobivad nii seinte ja lagede katmiseks kui ka vaheseinte püstitamiseks.

Standardkipsplaat (GKB/A) on valge kartongkattega kipsplaat kasutamiseks sisetöödel vaheseinte ja lagede ehitamiseks. Paksusega 9,5 mm plaat on kasutatav betoonile või müüritisele kinnituskipsi abil kinnitamiseks nn kuivkrohvplaadina. Standardi EVS-EN 520 järgi kuuluvad plaadid klassi A.

Standardkipsplaat (GKB) koosneb kipssüdamikust ja heledat värvi kartongkattest. Standard kipsplaat on ette nähtud sisemisteks ehitustöödeks, st seinte, vaheseinte ja lagede ehitamiseks. Ette nähtud seinte, vaheseinte ja lagede vooderdamiseks, mansardi karkassi vooderdamiseks, betoonist või puittaladest lagede alla kipsplaatlagede ehitamiseks. Betooni või kiviseinte katmiseks kuivkrohvmeetodil (plaadid 9,5 mm) kinnituskipsiga. Kommunikatsioonide katmiseks. Tulepüsivusklassiga EI 30 vaheseinte tegemiseks.

Standardkipsplaat on püsiva kujuga ja mehaaniliselt vastupidav. Ei sisalda tervisele kahjulikke aineid. Lihtne ja mugav teisaldada.

Tuleohtus

Ehitusmaterjali tuletundlikkuse klass A2-s1,d0 standardi EVS EN 13501-1 järgi.

Heliisolatsioon

Plaatide füüsikalised omadused tagavad tõhusa mürapidavuse alljärgnevate seinte ja lagede korral:

Vaheseinad W11;
Seinte vooderkatted ja šahtseinad W62;
Kipsplaatlaed D11, D15, D61.
Näide: kipsplaatvahesein W112, mis on tehtud mineraalvillaga täidetud aluskarkassile profiilidest 66 mm ja kaetud kipsplaatkattega 2×12,5 mm on õhumürapidavusega RW kuni 53 dB.

Pea kinni järgmistest nõuetest

Karkassi paigaldamisel: seinte ja vaheseinte karkassi profiilide (tugede) vahemaa peab olema 60 cm.
Laes kruvitakse kipskartongplaadid 40 cm või 50 cm tagant paigaldatud profiilide külge.
Plaate Knauf WHITE on lihtne lõigata – selleks tuleb teha noaga vajalikku kohta sisselõige ja murda plaat sisselõikekoha pealt pooleks, lõigata kartong teiselt poolt läbi ja töödelda selle servad.
Kui te kasutate vuugi loomiseks kipskartongi serva, mis ei ole kartongiga kaetud, lõigake serv kaldu ja töödelge seda vahendiga Knauf Tiefengrund.
Vuukide ja kruvide kohad pahteldage vahendiga Knauf Uniflott.
Kipskartongpinna edasine töötlemine sõltub valitud viimistlusmaterjalist.

Loe ka blogipostitust kipsplaatidest, kipsikarkassist ja kipsplaadi paigaldamisest.

Tooteleht: Knauf WHITE.

Kipsplaadi paigaldusvideo

Lisainfo

Mõõtmed pole saadaval
You may also like
Kipsplaat eritugev
Kipsplaat KTS tuuletõkke
kipsplaat gkbi niiskuskindel
kipsplaat gkf tuletõkkekipsplaat knauf