FIBO BI-ARMATUUR L=4000MM

2.87

 

Kauba saab kätte meie koostööpartnerite ladudest, valiku saab teha ostukorvis:

  • Tallinnas (Väike-Männiku 11 või Laki 3a)
  • Tartus (Ringtee 37c)
  • Pärnus (Lina 24)
  • Rakveres (Ringtee 3)

FIBO BI-ARMATUUR L=4000MM. Bi-armatuuri kasutatakse kergplokkmüüritiste ja tellisfassaadide armeerimisel töötava vuugisarrusena. Kasutusotstarve: Bi-armatuur on redeltüüpi keevisvõrk, mida kasutatakse müüritiste armeerimisel töötava vuugisarrusena.

Ligikaudne Bi-armatuuri kulu

1 m² seina kohta:

seinapaksus 100mm ~ 1 jm

seinapaksus 200….300mm ~ 2 jm.

Pragude tekkimise vastu tuleb müüritis laduda minimaalselt üks armeeritud vuuk ühe meetri seina kõrguse kohta. Vuuk esimese plokirea kohal ja vuuk viimase plokirea all tuleb alati armeerida.

Kui sein on paksem kui 150 mm, tuleb õhkvaheladumise korral kasutada kummaski mördipeenras ühte armatuuri. Fibo plokkidest vooder tuleb armeerida igast 3. või 4. rõhtvuugist sõltuvalt isolatsiooni ja müüritise paksusest. Bi-armatuur tuleb sängitada korralikult mördikihi sisse, et see ei puutuks kokku õhuga. Paksu isolatsiooni ja õhukese plokkvoodriga fassaad nõuab temperatuurikõikumise tõttu kõige tihedamat armeerimist.

Vooder tuleb müüritisega siduda roostevabade müüriankrutega, 4 tk/m².

Armatuuri jätkamisel peab ülekate olema vähemalt 300 mm.

Suurte avadega kandvates seintes on aknapilastritel ja vahetult nende all asuvatel osadel suuremad pinged kui nt. lihtsatel rinnatiste osadel. Kokkusurumine suurte pingete tõttu võib põhjustada pragude teket pilastrite all. Seetõttu tuleb sarnastel juhtudel müüritis tihedamalt armeerida.

Toode on vastavuses EL ehitustoodete direktiiviga (89/106/EMÜ) ning täidab Euroopa harmoniseeritud standardi EN-845-3 nõudeid.