ehitusmaterjalid
In: Kodublogi, Kuidas ehitada?

karass-post-vöö-karkassi-ehitus-kipsikartkass

Ehitusmaterjalide ostmine tundub lihtne. Lähed poodi, valid välja meelepärase materjali, teed ostu ja paned materjali paika. Tegelikkuses on siiski teine. Praktikas kipub inimestel, kes harva ehitustöödega kokku puutuvad, ehitusmaterjali ostmine kujunema pigem läbimõeldamatuks. Esmalt arvutatakse umbkaudu vajalik materjalikogus või mõõdetakse asukoht, kuhu toode paigaldatakse. Minnakse poodi ja uuritakse võimalikke variante. Kui materjal valitud, selgub, et oleks vaja võtta siiski täpsed mõõdud, sest pole teada, kas valitud variant sobib.

Näiteks parketi paigaldamisel on olemas vägagi erineva paksusega parketti ja kui valida paksem naturaalparkett senise laminaatparketi vastu võib see kaasa tuua vajaduse tõsta uksi, et uksi avada saaks. Koos täpsustatud mõõtudega tagasi poodi jõudes saab ostu tehtud. Kui jõuab kätte päev, kui alustatakse ostetud materjali või toote paigaldamist, kipub selguma, et vaja on juurde osta materjali kinnitamiseks vajalikke tööriistasid või kinnitusvahendeid, sest komplektis tootega neid alati ei ole.

Nii saab ehituspoes ehitustööde edenedes käia päris palju kordi. Näiteks osade materjalide puhul peab arvestama materjalikaoga ja kuigi materjalide juhendites on see enamasti kirjas, pole see alati täpne, sest ennekõike sõltub materjali kaoprotsent konkreetsest pinnast ja näiteks ka paigaldajast ja tema kogemustest ning oskustest.
Tänapäeval on pea iga materjali või toote paigaldusjuhised või videod internetist leitavad ning nende läbivaatamisel saab täpsema ülevaate, kuidas ja milliste vahendite paigaldustööd käivad. Lisaks materjali ja selle paigalduse tundmisele on väga oluline võtta täpsed mõõdud, mis lubaks arvestada välja täpsed materjalikogused või annaks võimaluse teada, kas see või teine ostetav toode mahub täpselt sinna kohta, kus see plaanis. Kui ise ehitusmaterjali paigaldada, siis peab arvestama ka erinevate tööriistadega, mõned olulisemad tööriistad tasub osta, kuid vajadusel saab ka neid rentida. Korraliku tööriistaga ei ole ehitamine mitte ainult kergem, vaid ennekõike saab korraliku tööriistaga teha ka oluliselt kvaliteetsemat tööd, mis kokkuvõttes on ju kõige olulisem.

Soovitav on koostada nimekiri asjadest, mida sul läheb vaja konkreetse töö teostamiseks. Mõtle kogu töö tegemine ja tulemus täpselt läbi ning pane kirja. Nii ei unusta sa tooteid ning projekti läbimõtlemine ja visualiseerimine aitab Sul paremini planeerida.

Tee oma ehituspoe külastused läbimõelduks ja ehitamine sujuvamaks.

Ehituspood.eu e-poest saad soetada soodsalt ja mugavalt maja ehitamiseks vajaminevaid ehitusmaterjale. Valikust leiad lisaks ehitusmaterjalidele ka sae- ja höövelmaterjale terrassi ehituseks, sauna või aia ehituseks ja paljuks muuks. Ehituspood.eu vahendab Eesti suurimate ehitustoodete tootjate ja müüjate ehitusmaterjale ning meie jaotuskeskused asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnu ja Rakveres. Transpordi võimaluste kohta loe SIIT.

Küsi julgelt pakkumist info@ehituspood.eu või vaata lähemalt siit.

Kasutatud allikas: majaehitus.ee

[trx_br clear=”none”][trx_line]

LEIA SOBIVAD EHITUSMATERJALID E-POEST

[trx_br clear=”none”][trx_br clear=”none”]