
Tänapäevaste katusekattematerjalide puhul on lamekatus täiesti korralik ja toimiv valik.
Kui vaadata ehitatavaid eramaju, siis suurem enamik majadest ehitatakse klassikalise viilkatusega. Viilkatus sobib meie tingimustesse hästi ja on ennast õigustanud aastasadu.
Kuid kõik need, kes viilkatusega maja mingil põhjusel ei soovi, tuleb leida muu lahendus. Enamasti kasutatakse sellisel puhul lamekatust. Lamekatuseks peetakse katust, mille kalle on 5% või väiksem. Õige paigaldustehnoloogia, kvaliteetsete materjalide ning piisava kogemustepagasi puhul on nii SBS kui PVC kattega lamekatused ja terrassid veekindlad aastaid. SBS ja PVC rullkattega lamekatused on kasutusel põhiliselt suurematel kaubandus- ja tootmishoonetel. Viimasel ajal on suur lamekatuse sektor ka funk-stiilis eramajad, erinevad pööratud lahendusega terrassid ning lihtsalt väikese kaldega katused. SBS ning PVC katted on oma olemuselt üsna erinevad. Erinevad on nii materjalide omadused kui ka paigaldusmeetodid. Missugune materjal täpsemalt ühte või teise kohta sobida võiks tuleks arutada läbi nii arhitekti kui katusemeistritega projekti koostamisel, renoveeritava hoone puhul tellijal katusepaigaldajaga lamekatuse ülevaatuse käigus.
Siiski peaks arvestama lamekatuse tegemisel järgmisega:
- Lamekatus tuleks teha tuulutusega: see hoiab ära võimalikud niiskuse ja sellega seotud soojapidavuse probleemid. Suur osa probleeme vanade lamekatuste puhul oli just tingitud sellest, et ei tehtud tuulutust ning katused lagunesid seetõttu kiiresti.
- Vee äravool: mina ei soovita teha oma majale vee sisemist äravoolu, sest võimalikud jäätumise probleemid ning ummistused tekitavad suuri probleeme. Mõistlik on anda katusele vee äravooluks väike kalle ning teha äravool katuse ühest küljest koos räästa ja vihmaveerennide ja -püstikutega. Selline lahendus on oluliselt töökindlam.
- Katuse ehitamisel ja katusekatte paigaldamisel kasuta usaldusväärseid ja suurte kogemuste firmasid. Tööde kvaliteet on lamekatuste puhul väga oluline ning siin maksavad kogemused.