Kodune mänguväljak on lapsele arendav
Tänapäeval on väga levinud kodune mänguväljak, millest laps saab tunda suurt rõõmu ning sellele ennast päevast päeva arendada. Laste mänguväljakuid on palju erinevaid, kuid neid ühendav omadus on see, et nad on suunatud laste arendamisele. Väikelaps vajab harmooniliseks arenemiseks mitmesuguseid tegevusi, millest tema füüsilise poole arendamine on vaid üks pisike osa. Kindlasti saab seda aga lugeda väga tähtsaks lapse kui isiksuse terviklikus arengus. Huvitav ja kaasakiskuv mänguväljak arendab lapse motoorikat ja kehalist võimekust, toimiv ja huvitav mäng loob ühtekuuluvuse tunde. Rollimängud, fantaasiamängud arendavad sotsiaalseid oskusi. See kõik on oluline lapse tuleviku jaoks.
Valik on suur ning võimalus on valida ja komplekteerida just selline mänguväljak nagu lapsele meeldiks. Mänguväljakud sisaldavad erinevaid osi. Toote soetamisel tee enne kindlaks, mis komplekti kuuluvad. Näiteks Mänguväljak Henry 1 sisaldab kiigeistet ja nöörredelit, kuid liumägi tuleb juurde soetada. Kui soovid enamate lisadega mänguväljakut, siis Mänguväljak Kalev on vahvate tarvikutega mänguväljak, sisaldades plastikust kiike, pesakiike ning ronimisvõrku. Lisana saab samuti juurde osta liumäe. Seega ole mänguväljaku soetamisel tähelepanelik ning mõtle, milline mänguväljak võiks just sinu lapsele sobida ning koduhoovi sobituda. Mitmed mänguväljakud on kinnitatavad kruviankrutega, seega tuleks turvalisuse huvides kindlasti juurde osta ka kruviankrud (vajalik kogus on märgitud tootele juurde).
Ehituspood.eu enim müüdud mänguväljakud on Henry 1, Kalev ja Boss 1, mis on praktilised ning kuhu saab juurde soetada erinevaid osi vastavalt lapse huvile.
Kiiged, kiikumisköied ja nöörredelid
Kiikumine ja köie otsas keerlemine arendavad lapse ruumitaju, muudavad last julgemaks ja enesekindlamaks. Kui aias või maja lähedal on suuri puid, võite mõne tugevama oksa külge siduda istmega kiikumisköie. Kiige võib kinnitada ka garaaži uksepiida külge, kuid sama võimalus on ka avaramas korteris täiesti olemas. Väikelapsed kiiguvad ka nöörredeleil: astuvad alumisele pulgale ning kiiguvad ja keerlevad. Kui olete kuskile riputanud kiikumisköie, siis selle alumisse otsa võite siduda pulga, millest kätega kinni hoides laps saab kiikuda või keerelda. Köie võib samuti kinnitada nii uksepiida kui puuoksa külge.
Tänapäeval pakutakse müügiks erinevaid kiikesid, mida koduõue turvaliselt paigaldada – kaalukiik, lastekiik ühe või kahe istmega, pesakiik, ahvikiik, pesaiste, kahekohaline kiigeiste. Väga populaarne on hetkel pesakiik Swibee.
Köiest võrgud
Köiest võrgul ukerdamine, üle puutüvede või müüri upitamine, jalgrattaga sõitmine, trepiastmetel hüplemine, kiikumine ning muruga kaetud nõlvakutest alla veerlemine arendab lastes tasakaalutunnetust. Mänguväljakutel on palju erinevaid kald- ja püstasendis võrke, mida mööda on võimalik ronida.
Liurajad ja batuudid
Liulaskmine, hüppamine ja ronimine annavad lapsele tasakaalutunnet, samuti oskust oma liigutusi koordineerida ja kontrollida. Ja see kõik meeldib neile! Olete ju tähele pannud, kuidas väikesed lapsed ei jaluta teie kõrval, vaid aina hüplevad. Nad armastavad liugu lasta nii jääl, mäenõlval kui ka liumäel. Kelgutamine on nende lemmiklõbu talvel, aga kevadel, suvel ja sügisel kas avalikul või kodusel mänguväljakul. Batuutidel hüplemine arendab suurepäraselt lapse tasakaalu. Olete ju tähele pannud, kuidas lapsed kontrollivad kõik asjad üle nende hüppamiskõlbulikkuse suhtes. Mida vetruvam, seda lahedam! Batuut on mõnus, vajalik ja arendav ese. Siinkohal tuleb ka öelda, et batuudil hüppamise turvalisuse eest vastutab alati vanem. Väike laps ei pea sellele mõtlema, et tal oleks ohutu hüpata.
Koduste mänguväljakute ohutus
Lastele heaolu pakkuva mängumaailma loomisel on mõeldud ohutusele ning sellele, et mäng pakuks lapsele eneseületamise võimalusi ja oleks stimuleeriv. Ehituspood.eu vahendatavad mänguväljakudvastavad Euroopa ohutusstandardile EN71 ja mitmed tooted on lisaks sertifitseeritud TÜVi poolt. Erinevatel sooladel põhinev immutuskemikaal on kroomi ja arseenivaba ning ohutu nii laste tervisele kui ka loodusele meie ümber.
Loe ka blogipostitust mängumajadest.