kodukontor skandinaavia stiilis
In: Kodublogi, Skandinaavia stiil

GALERII: Skandinaaviapärane kodukontor

Tööd muutuvad järjest digitaalsemaks ja paljude töövahenditeks on vaid arvuti ja internet. Seetõttu on kodukontor muutunud populaarseks ka Eestis. See võib tunduda mugav, lihtne ja paljude jaoks unistuste võimalus, kuid enne tuleks läbi mõelda nii mõnedki aspektid.

Kodukontori suurim pluss on mugavus. Pärast ärkamist ja hommikusööki saab kohe tööga alustada, sest pole vaja välimusele aega kulutada ega liigelda, et kontorisse jõuda. Samamoodi õhtul: kui arvuti on suletud, oletegi tööst välja lülitatud – jääb ära ummikutes istumine ja koju sõitmine. Sellest aspektist vaadatuna võib öelda, et kodukontor aitab aega kokku hoida.Paindlikkus ja ise oma aja peremees olemine on samuti omadused, mida paljud kodukontoris töötajad hindavad. Nii saavad nad teha tööd täpselt siis, kui selleks tuju on: näiteks varahommikuti enne laste ärkamist või hilisõhtutel pärast seda, kui ülejäänud pere on juba magama läinud. Päevasel ajal saab teha jooksuringi või tolmuimejaga toad üle tõmmata ja seejärel taas tööle asuda.

Et end kodukontoris mugavalt tunda, tekita endale mõnus töönurgake või töölaud. Aseta sinna keskendumisele kaasaaitavad esemed, hoia laud puhtana ning katsu töölauda kasutada vaid töötegemiseks. Sellisel juhul tekib kindel distsipliin ja rutiin kodukontoris töötamiseks ning tööpäev möödub produktiivselt ja mõnusalt. Siin on kaunid ja praktilised skandinaavia pärased kodukontorid, mis on kujundatud mugavaks ja praktiliseks. Kusjuures paljud töölauad on võimalik ise valmis teha – vajad selleks vaid lauajalgu (näiteks Ikeast) ning lauaplaati (kasuta kasvõi liimpuitkilpi või osta valmis töölaua tasapind).

Kasutatud allikas: decoist.com (fotod) ja SEB foorum.