bituumensindel sindelkatus
In: Kodublogi, Kuidas ehitada?

bituumensindel sindelkatusUuele majale katuse valimine või vana katuse uuendamine on suur rahaline väljaminek ning eeldab korralikku eeltööd õige katuse väljavalimisel. Katuse valikul tuleks arvestada mitmete teguritega – hind, vastupidavus ilmale, katuse väljanägemine ja sobivus majaga ning mitmete muude teguritega. Võtame ette bituumensindli ning otsime vastust küsimusele, kas bituumensindel on parim katus majale?

Bituumensindel on üks viimaste aastate populaarsemaid katusekatte materjale. Vaatamata sellele, et bituumensindel ei ole ehk nii kauakestev kui mõned premium katusematerjalid nagu metall, kivi või teras, on see materjal võitnud poolehoiu just hea hinna ja kvaliteeti suhtega katusekatte materjali valikus paljudes riikides üle maailma.

Bituumensindelplaadid sobivad kõigile katustele (viil-, mansard-, kelpkatus), mille kalle on vähemalt 1:5 (ca 12 kraadi). Sindlid sobivad nii uuele katusele kui ka vana katuse uuendamiseks.

Bituumensindli plussid ja miinused

Bituumensindli eelised:

 • soodne hind, mis on bituumensindli suurimaks eeliseks,
 • lihtne paigaldada, sest materjal on kerge, painduv ja kergelt töödeldav, ei vaja erilisi tööriistu ja -vahendeid,
 • ehitajate poolt aktsepteeritud ja heakskiidetud katusekatte materjal, mille kvaliteeti teatakse ja usaldatakse,
 • sindelkatus on veekindel, vastupidav ja kauni välimusega,
 • kindel garantii – olenevalt sarjast on bituumensindli garantii 25-30 aastat ning vastupidavus tuulele 26-57 m/s,
 • tulekindel ning olenevalt sarjast töödeldud vetika- ja samblakaitse vahenditega,
 • lihtne parandada, kui peaks tekkima vajadus,
 • hea värvivalik annavad võimaluse valida just majale sobiv katus,
 • vaikne iga ilmaga, nii tuule kui ka sademetega,
 • talvel ei kuku lumi katuselt,
 • katuseplaadi all olev täislaudis tugevdab katusekonstruktsiooni, võimaldav katusel vajadusel turvaliselt liikuda.

Bituumensindli miinused:

 • bituumensindleid ei tohi paigaldada alla 8kraadise nurgaga lamekatusele,
 • samuti ei tohi neid paigaldada siis, kui keskmine õhutemperatuur paigaldamise ajal on alla 5 kraadi, sellisel juhul ei liimu sindlid omavahel korralikult kinni.
 • bituumensindlite aluskatte materjaliks peaks olema niiskuskindel vineer, täislaudis või OSB3 plaat, mis võib katuse lõpphinda tuntavalt mõjutada.

 

Mis on Owens Corning bituumensindel?

Ehituspood.eu müüb kvaliteetseid USA Owens Corning bituumensindel katusematerjale, esindatud on mitu sarja. 

Supreme AR sarja sindlid loovad kodule väärikust, lisavad ilmastikukindlust ja nägusust vastuvõetava hinnaga. USA-s äsjailmunud tarbija infojuht omistas neile sindlitele Tarbija Soosiku nimetuse. Klaaskiust Fiberglas® armatuur tagab neile sindlitele hea ilmastikukindluse. Supreme AR sindlitel on 25 aastat garantiid ja vastupidavus 26 m/s tuuletugevusele, UL A-klassi tulekindlus. Materjal on lisaks veel töödeldud vetikakasvust tuleneva värvimuutuse vastu.

Duration AR Designer Colors Collection sindlid muudavad katuse originaalseks ja omapäraseks. Disainile lisavad uudsust spetsiaalsed värvigraanulid koos disainervärvidega. Lamineeritud sindlid teeb vastupidavaks nende ilmastikukindel bituumeniga immutatud fiiberklaasist struktuur. Duration AR Designer Colors Collection sindlitel on  30 aastat garantiid ja vastupidavus 57 m/s tuuletugevusele. Materjal on spetsiaalselt töödeldud vetika- / samblakaitse vahendiga. Duration AR Designer Colors Collection sindlid on saavutanud parima kvaliteedi – nende uuenduslikuks elemendiks on SureNail® tehnoloogia – uus laiem naelutus piirkond võimaldab täiuslikku installatsiooni ja ülitugevat liimumist sindlite vahel. SureNail® Technology –uus tehnoloogia tagab katusele maksimaalse tugevuse.

Mineraalsete graanulitega kaetud ja välistemperatuurile vastupidava bituumenkihiga sindlid tagavad katusekonstruktsiooni niiskuskindluse. Struktuurse tugevuse sindlitele tagab klaasfiiber® armatuur.

Sindli sisu
Lamineeritud sindlid on loodud liimides 2 bituumensindlit kokku, andes neile eraldiseisva 3-dimensioonilise välimuse. Lamineeritud on üldiselt raskemakaalulised ja lubavad paremat paindlikust disainis. Detailselt vaadates koosneb lamineeritud sindel järgmistest elementidest:

 1. Sindli liimumiskoht
 2. Mineraal graanulitest pind
 3. Murenemiskraadiga bituumen
 4. Klaasfiibrist pind
 5. Murenemis-kraadiga bituumen
 6. Mineraal graanulitest pind
 7. Murenemis-kraadiga bituumen
 8. Klaasfiibrist pind
 9. Murenemis-kraadiga bituumen

 

3-sektsioonilised sindlid on katusetööstuse standardiks, sisaldades kahte kihti bituumenit ümber Klaasfiibrist® pinna tuuma mis on kaetud keraamiliste mineraalgraanulitega, jaotatud kolme integreeritud juppi sektsiooni. 3-sektsiooniline sindel koosneb järgmistest elementidest:

1. Sindli liimumiskoht
2. Mineraal graanulitest pind
3. Murenemis-kraadiga bituumen
4. Klaasfiibrist® pind
5. Murenemis-kraadiga bituumen

 

Arvestades bituumensindli suurimaid plusse – soodne hind, hõlpsasti paigaldatav ning silmale kaunis vaadata, siis võib seda katust pidada kindlasti heaks valikuks katusematerjali valikul.

 

Kasutatud allikad:

roofingcalc.combuilderonline.com, owenscorning.com

BITUUMENSINDEL