ruumijagaja ideed
In: Kodublogi, Skandinaavia stiil

Ruumijagaja on nii väikeses kui suures kodus praktiline sisustuselement. Selle abil luuakse süsteemsust, antakse privaatsust või summutatakse helisid. Ruumieraldaja võib ühtlasi olla ka kena dekoratsioonielement. Akustiline ruumijagaja võimaldab summutada ruumis tekkivaid helisid.

Liigne kaja võib avaras kodus häirivaks muutuda. Kui sisekujunduslik avarus on olnud omaette eesmärk, siis ruumi tükeldamine vaheseintega omanikku tõenäoliselt ei vaimusta. Abiks võib olla ruumieraldaja – sirm, pool- või lükandsein, avatud riiul, kangas, puidust element või kasvõi köitest ehitatud läbikumav sein. Kui iseendas leidlik sisekujundaja lahti päästa, on piiranguks vaid kujutlusvõime.
Ruumi osadeks jaotamine pole ainult suurte eramute teema. Sirmi või muud ruumijagajat võib hädasti vaja minna ka väikeses korteris. On hea, kui igapäevaselt mittekasutatavad esemed saaks silma alt ära panna. Ka lugeda on toredam, kui selleks on õdus varjatud nurgake.
Kaubandusvõrgus ja eriti (välismaistes) internetikauplustes leidub suur valik erineva hinnaga sirme ja muid ruumijagamise vahendeid. E-poodidest ja muidugi Pinterestist võib ka lihtsalt inspiratsiooni koguda.

Ruumijagaja ei pea tingimata varjama. Läbi mitme ruumi avanev takistusteta vaade annab iga suurusega kodule visuaalselt avarust juurde. Tänapäeval ihkavad paljud inimesed valget ja avarat kodu.  Täisklaasist lükandust saab kasutada enam-vähem kõigis ruumides, välja arvatud sauna leiliruumis. Klaasist ruumijagajat on turvaline kasutada ka kodudes, kus on lapsed, sest tegemist on tugeva, karastatud klaasiga, mille servad on hoolikalt lihvitud.

Klaasliugukse paigaldamisel tuleb arvestada sellega, et ukselehe nurgad on löökidele ja väänamisele vastuvõtlikumad. Sellepärast ei tohi klaasust paigaldamise ajal näiteks betoonpõrandal ühele nurgale toetada – klaasi põrandal ettevaatamatult keerates võib see pinge all puruneda. Klaasi raskust ühtlaselt jaotava paigalduse põhimõte on selline, et liikumatult paiknevad klaasid toetuvad põrandale ja lükatavad klaasid kinnitatakse siinidele. Lükatava klaasi võib paigaldada seinale või lakke.

Kui lükandsein või -uks kinnitatakse rippsiinidele, jääb põrand terveks, st põrandal ei ole juhtsiini, mille taha võib kogemata komistada. Põranda külge kruvitakse või liimitakse ainult klaasi juhtfiksaatorid. Näiteks 90 cm laiuse ja 210 cm kõrguse ukseava ette sobiv lükanduks kaalub umbes 40 kg. Tavaline seinakonstruktsioon kannatab selle raskuse vabalt välja, sest kaal jaguneb kogu siini pikkusele (190 cm). Kui seinas on kipsplaadid, tuleks seinasiin kinnitada karkassi postide külge. Kui klaaslükanduks on kavandatud ehitatavasse hoonesse, tuleks klaasukse turvalisemaks kinnitamiseks paigaldada puitpruss vastavale kõrgusele seinakonstruktsiooni.

Leidsime Pinterestist palju põnevaid ideid ruumijagamiseks. Tähelepanu väärib ka Eesti disaineri loodud ruumijagaja Puupits, mida saab osta näiteks seinastseina.ee e-poest.

Vaata ideid galeriist:

Allikas: kodujaehitus.ee, Pinterest

[trx_line style=”solid” align=”none”]

TEE ISE PUITMATERJALIST RUUMIJAGAJA

[trx_br]
Kiire tarne
Tarne 1-2 tööpäeva

LIIMPUITKILP KASK 18X200MM

Alates: 8.00
Kiire tarne
Tarne 1-2 tööpäeva

LIIMPUITKILP KASK 18X300MM

Alates: 12.00
Kiire tarne
Tarne 1-2 tööpäeva

LIIMPUITKILP KASK 18X400MM

Alates: 16.00
Kiire tarne
Tarne 1-2 tööpäeva

LIIMPUITKILP KASK 18X600MM

Alates: 37.00

Höövellaud 18X120MM

Alates: 9.00

Höövellaud 18X145MM

Alates: 11.75

Höövellaud 18X170MM

Alates: 4.00

Höövellaud 18X45MM

Alates: 3.20