katusealune
In: Kodublogi, Skandinaavia stiil

Paljudes majades on pööning või katusealune pigem asjade hoiustamiseks või seisab hoopiski tühjana. Samas on võimalik katusealune ruum majas praktiliselt ja mõnusalt ära kasutada külaliste toaks, privaatseks ja vaikseks ruumiks, kus raamatut lugeda, muusikat kuulata või hoopiski sõpradega ajaveetmiseks kujundada.

Paljude majade peamine ehitusmaterjal on puitmaterjal, seetõttu kasutatakse katusealuste väljaehitamise materjalidena höövellauda või sisevoodrilauda. Samuti võib katusealuse välja ehitada ka muude ehitusplaatidega nagu vineer, OSB plaat, kipsplaat – materjali valik jääb seega igaühe otsustada vastavalt rahakotile ja katuselause eesmärgile. Kui alustad katusealuse väljaehitamisega, siis lisaks ehitusplaatidele pead mõtlema ka soojustusele, tuulutusele, karkassile jms. Pööningu ehitamisest loe juba meie peatsest blogipostitusest.

Nüüd aga vaata 25 ideed katusealuse ehituseks ja kujundamiseks inspireerituna peamiselt Skandinaaviast. Imetlust väärib just puitmaterjali suurepärane kasutus – valge puit teeb toa valgeks ning visuaalselt suuremaks.

[trx_line style=”solid” align=”none”][trx_banner src=”5597″ popup=”” align=”none” link=”https://www.ehituspood.eu/e-pood/” target=”new window”][/trx_banner]

Leia veel ideid: Pinterest