In: Kodublogi

21 soovitust enne kolimist

Kolimine võib tundub parajalt suur ettevõtmine. Pole vahet, kas kolid väiksemast elamisest suurde või vastupidi, hea planeerimine ja praktiline asjade ülevaatamine on märksõnad, millega peaksid enne kolimist arvestama. Suur pluss kolimise juures on see, et aastatega kogunenud asjades saab teha põhjaliku inventuuri ning tarbetud esemed viia mõnda kogumispunkti, kirbuturul maha müüa või leiavad täielikult kasutud asjad oma lõpu prügimäel. Siin on 21 soovitust enne kolimist, millega võiksid arvestada.

1. NIMEKIRI. Koostage nimekiri, mida tuleb teha enne ja pärast kolimist.
2. JÄTKE MAHA EBAVAJALIK. Vältige kolimast kõike, mida te tegelikult ei vaja. Kallis, aeganõudev ja füüsiliselt tarbetu on liigutada asju, mida te ei vaja.
3. VABANEGE SEGADUSEST. Enne, kui hakkate kolima, visake ära esemed, mida teil enam kindlasti vaja ei ole.
4. ÄRGE HOIDKE KOKKU KOLIMISFIRMA PEALT. Valige kogenud kolimisfirma, kellel on hea maine ja teenindus ning mis kõige tähtsam – kes on usaldusväärne.
5. LEIDKE ABILISI. Nii jõuate palju rohkem ära teha. Näiteks võivad pereliikmed ja sõbrad aidata teil pakkida. Kui teil on suuremad lapsed, saavad ka nemad pakkimisel abiks olla.
6. KOLIMISKASTID. Hankige piisavalt suured ja tugevad kastid. Kindlasti peaksid need olema puhtad, heas seisukorrad ja sellised, et neid saaks sulgeda kleeplindiga. Kui teil on vähe asju, siis võite hankida tühje kaste kohalikust poest. Alkoholikastid on näiteks tugevad ja vaheseintega ning sobivad hästi klaaside, pokaalide, vaaside jms. pakkimiseks, kuid veenduge, et neil on kaaned. Spetsiaalseid kolimiskaste saab aga osta või rentida kolimisfirmalt.
7. KASTIDE LAHTI PAKKIMINE ABC-SÜSTEEMIGA. Kõik kastid, mille peate oma uues kodus juba esimesel päeval lahti pakkima, märkige kirjaga A. Kui sisu on oluline, aga mitte otsustava tähtsusega, märkige kastile B. Kui kast sisaldab hooajaesemeid, puhkusetarbeid ja muid asju, mida ei pea kohe lahti pakkima, märkige see kirjaga C. Uues kodus hakake lahti pakkima A, B, C järjekorras.
8. PAKKEMATERJAL. Te vajate palju pakkepaberit ja tugevat teipi. Kui kasutate pakkepaberi asemel vanu ajalehti, on tõenäoliselt hiljem midagi tindiga määrdunud ja vajab pärast lahtipakkimist puhastamist. Kolimisfirma kasutab spetsiaalset pakkepaberit. Ostke õige pakkematerjal oma kolimisfirmast asjadele, mida eelistate terve ja puhtana hoida. Jõupaber, pehme paber, löögikindel lainepaber, pakkepaber, mullikile, pakkekile jne on suurepärased pakkematerjalid ja neid kõiki on võimalik osta ka kolimisfirmalt.
9.  MARKEERIMINE. Veekindlad markerid sobivad ideaalselt, et kirjutada kastidele märksõnu näiteks sisu ja ruumi kohta (köök, elutuba, väike tuba, koridor) või seda, kuidas kastiga ümber käia, nt “Ettevaatust, õrn!”, “See pool üles”.
10. KASTIDE KAAL. Kaste on võimalik kolida lihtsamini ja kiiremini, kui nad kaaluvad 20–25 kilo. Pidage seda pakkimisel meeles ja eriti siis, kui pakite raamatuid või ajakirju.
11. RUUMIST RUUMI. Pakkige iga toa esemed eraldi kastidesse. Sellega kaob segadus ja säästate aega, kui lahtipakkimist alustate.
12. PAKKIGE VARAKULT. Isegi kui te pakite ainult kaks kasti päevas, on teil kolmekümne päeva jooksul pakitud kuuskümmend kasti. Alustage kohtadest, kus asjad ei ole sagedases kasutuses, nagu kelder, pööning, garaa?.
13.  LAS KEEGI VAATAB LAPSI. Kui teil on lapsed, eriti väikelapsed, siis võib olla hea mõte, et keegi teine vaatab neid ajal, kui te teete midagi, mis nõuab teilt liikumist, nagu pakkimine ja lahtipakkimine. Tegeledes ühe kindla tööga, suudate rohkem saavutada.

Allikas: tehnikamaailm.ee